Najpiękniejsze życzenia urodzinowe, czyli jakie?

Zwyczaj składania życzeń sięga Starożytności – Grecy czy Rzymianie życzyli sobie nawzajem pomyślności w oczach bogów, chrześcijanie opieki Chrystusa itd. Co jednak ważne: zwyczaj ten, jak wiemy, przetrwał do dziś, choć z drugiej strony powoli zatraca swój najpiękniejszy rys, tj. szczerość.

Przypomnijmy sobie zresztą nasze podejście do życzeń np. urodzinowych: Czy wymyślamy je sami? Czy składamy je osobiście? A może przeciwnie – ściągamy z Internetu i wysyłamy mailem? W większości przypadków z pewnością to drugie. Warto to jednak zmienić, ponieważ zwyczaj ten cementuje i ociepla międzyludzkie więzi.

Czym powinny charakteryzować się najpiękniejsze życzenia urodzinowe? Po pierwsze – wspomnianą szczerością. Treść i sens to tak naprawdę rzecz drugorzędna – najważniejsze, abyśmy po prostu pamiętali i wykazali się szczerą chęcią upamiętnienia urodzin danej osoby. Po drugie – staranność. Adresat życzeń powinien wiedzieć, że jest dla nas na tyle ważny, iż poświęciliśmy dla niego czas (np. na ręczne przygotowanie kartki z życzeniami). Po trzecie wreszcie – życzenia powinny uwzględniać charakter tegoż adresata, jego marzenia, pragnienia itp., a więc innymi słowy: powinny być spersonalizowane.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów poświęconych w szczególności rozrywce. Zapraszam do czytania i komentowania na fb!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)